Magyar Katolikus Lexikon > M > Muzsik

Muzsik Mária, Takáts Ágostonné (Bp., 1922. dec. 3.-): tanár, →KALOT-munkatárs. - A szegedi tudegy-en mat-fiz-fil. szakon végzett. 1947: feleségül ment →Takáts Ágostonhoz, akivel →Kerkai Jenő munk. a KALOT-ban. Jó tárgyalókészsége miatt Kerkai minden női vonatkozású tárgyalásra ~t küldte. Az Actio Catholica nőbiz-ában, a Jézus Szíve Szövetségben, a Mária Kongregációk orsz. közp-jában képviselte a jezsuita r. szoc. közp-ját (Centrum Sociale), s tartotta a kapcsolatot a női r-ek főnöknőivel. 1948: tbc-ben megbetegedett. Fölgyógyulása után 4 gyermeket szült, s 30 é. középisk. mat-fiz. tanárként dolg. Rokkantnyugdíjasként, tolókocsiban írta gyakorlati, pszichológiai, ped. kv-eit, melyek a →Katolikus Leánykörök Szövetsége kiadásában jelentek meg. s.k.

Muzsik Anna Ilona SZLT (Szegvár, Csongrád vm., 1900. júl. 8.–Bp., 1997. márc. 20.): szerzetesnő. – Apja földműves, anyja htb. ~ 4 polg. után ápolónőképzőt végzett. 1927: Bpen lépett a vincés nővérek r-jébe, fog-t 1933: Esztergomban tette. Itt, majd Bpen a MÁV kórházban o-os nővér. – 1950 u. Nagytétényben konyhavez. 1970: nyugdíjazták. s.k.