Magyar Katolikus Lexikon > C > Calligaris

Calligaris Ferenc (Bp., 1892.–Porto Alegre, Brazilia, 1982 u.?): zeneszerző, egyházi karnagy, énektanár. – A Liszt F. Zeneművészeti Főiskolán énektanári és egyházkarnagyi oklevelet nyert. Tanárai: Harmat Artúr, Antalffy-Zsiross Dezső, Kacsoh Pongrác és Hammerschlag János voltak. A tabáni pléb. énekkarának alapítója és vezető karnagya. Énektanár a Jurányi-uccai elemi iskolában és a Zsámbéki Tanítóképző intézetben. Irásaia Magyar Kórus és a Katholikus Kántor c. folyóiratokban. – A II. vh. után Braziliába ment, ahol Porto Alegrében telepedett le. Egyh. művei latin és portugál misék, miserészletek és egyházi népének-feldolgozások énekhangra, kórusra, orgonakísérettel. Néhány műve nyomtatásban is megjelent. Kéziratainak jelentős részét az OSzK Zeneműtárának ajándékozta. V.V.

Molnár 1936:358.