Magyar Katolikus Lexikon > N > Nemzetközi Házassági és Családi Tanulmányok Akadémiai Kutatóintézete

Nemzetközi Házassági és Családi Tanulmányok Akadémiai Kutatóintézete (ang. International Academic Institute for Studies on Marriage and Family), „Családi Egyház Anyja” Nemzetközi Intézet (ang. International Institute Mater Ecclesiae Domesticae, MEDO), Kerkrade (Holl.), 1990-: katolikus családtudományi kutató és oktató intézmény. - Kutatásokat folytat a házasság és a család témakörében, teol., fil., orvosi szempontok alapján, a kat. tanítás szellemében. Családtanácsadói szolgálatok számára képez ki szakértőket. Diplomát ad házasság- és családtud-ból és licenciátusi fokozatokat a házasság és család teol-ja szaktárgyból. Pedagógiai és pasztorációs továbbképzéseket folytat. Szemináriumokat, kongresszusokat szervez. N.D.

YIO 1996. I:975.