Magyar Katolikus Lexikon > K > Katolikus Média Tanács

Katolikus Média Tanács, Egyházi Médiatanács, (ang. Catholic Media Council, CAMECO), 1969-: Három katolikus világszervezet (→Nemzetközi Katolikus Rádió, Televízió és Audiovizuális Szövetség, →Nemzetközi Katolikus Sajtóunió, →Film- és Audiovizuális Technika Nemzetközi Katolikus Szervezete [OCIC]) és egyh. pályázati ügynökségek alapították. Székhelye Aachen (No.) - Tömegtájékoztatási programokat elemző és koordináló iroda főleg a harmadik világ országaiban működő egyházi hír- és pályázati ügynökségek számára. Az eu., amerikai és ausztráliai tagszervezetek támogatóként játszanak szerepet. - Kapcsolatot tart az OCIC Missziós Szolgálatával és a →Keresztény Tömegtájékoztatás Világszövetségével. - Tagjai nemzeti irodák. - Kiadványa negyedévenként: CAMECO Information Bulletin; alkalmanként: CAMECO Service Papers. N.D.

EWY 1996. I:267. - YIO 1996. I:212.