Magyar Katolikus Lexikon > E > Ecclesia Sancta

Ecclesia Sancta, Bp., 1991-: egyháztörténeti sorozat. - Szerk. Várhegyi Asztrik OSB, Török József, Somorjai Ádám OSB, Zombori István. Kiadja a MKPK Egyháztört. Bizottsága. - I. A Katolikus Egyház Magyarországon. Szerk. Somorjai Ádám-Zombori István. 1991. -  II. Suttner, E. CH.: A Katolikus Egyház a Szovjetúnban. 1994. - III. Koczowski, J.-Müllerova, L.-Skarbek J.: A Katolikus Egyház Lengyelországban. 1994. - IV. Onash, K.-Cipin V.: Az Orosz Ortodox Egyház története. - V. A Katolikus Egyház a balti országokban. Szerk. Caprioli, A.,-Vaccaro, L., 2000. -  VI. Coprish, Patrick J.: A Katolikus Egyház Írországban. 2002. - VII. A Katolikus Egyház Észak-Európában. Szerk. Caprioli, A.,-Vaccaro, L.,-Somorjai Á. - VIII. A Katolikus Egyház Svájcban. Szerk. Bedouelle, Guy-Citterio,Ferdinando-Vaccaro, Luciano-Walter, Francois. 2004.