Magyar Katolikus Lexikon > B > Békesség

Békesség, Nyírgyulaj, 1918. márc.-1919. jan. 1.: hitvédő, társadalmi és közigazgatási hetilap a görögkatolikus magyar nép és minden békés ember számára. - Megj. minden második héten, később havonta. Szerk. Ivancsó Jenő Ödön laptul. Ny: Fohn Adolf, Nyírbátor; 1919: Jóba ny., Nyíregyháza. - Gazd., társad. híreket is közlő, főleg a földművesekhez szóló kat. szellemű lap. R.T.

Kemény 1942:25. - Gulyás kz.

Békesség, Eger, 1946. dec. 24.: alkalmi lap. - Az Egyházmegyei Szt János nyomda minden nagyobb ünnep alkalmából ki akarta adni, de csak egyetlen sz. jelent meg. 88

Heves m. sajtóbibliogr. 1972:7. (4).