🡰 előző
Magyar Katolikus Lexikon > A > Ararát
következő 🡲

Ararát: 1. terület Örményországban, az Araxész középső folyása mentén. Szancherib fiai, miután apjukat megölték, ide menekültek (2Kir 19,37; Iz 37,38). Az ékírásos emlékekben Urartu változatban szerepel, s a birod., amelyet jelöl, Kr. e. a 9-7. sz: élte virágkorát (Jer 51,27). Lakói egy ékírásos feliratok által megőrzött, nem sémi nyelvet beszéltek. A terület neve később a hegyre korlátozódott, ahol a Ter 8,4 szerint Noé bárkája a vízözön után szárazra került. - 2. hegység és 5165 m magas hegycsúcs Kelet-Törökországban. **

BL:91.

Ararát, Bp., 1995-2002:  kétnyelvű országos örmény kulturális és közéleti folyóirat. - Megj.  hetente, majd havonta.  Kiadja az Arménia Népe Kulturális Egyesület. Fel. szerk Avanesian Alex. Magyar és túlnyomórészt K-i örm. nyelven és helyesírással. - 2003. II: megszünt.  Szám L.


Ararát, Bp., 1995–: kétnyelvű országos örmény kulturális és közéleti folyóirat. – Megj. 2 hetente, majd havonta, magyar és túlnyomórészt K-i örm. nyelven és helyesírással. Kiadja az Arménia Népe Kulturális Egyes. Fel. szerk. Avanesian Alex.

A lexikon kora

A lexikon a budapesti Pálos Könyvtárban készült 1980 és 2013 között. A honlapon a korabeli szócikkek olvashatók, az újabb eseményeket, kutatási eredményeket a szócikkek nem tartalmazzák.